Zapraszamy

data: 2014-11-03

ZAPROSZENIE

 

    Dom Weselny „Krzemieniec" w Wołowicach zaprasza na otwartą próbę spektaklu Teatru Tańca „MY – Persony”

pt. „Cudowne źrebię”, który odbędzie się 5 listopada 2014 roku, o godz. 20.30.

 

Spektakl oparty jest na baśni ludowej z Lubelszczyzny o tym samym tytule („powieści” spisanej przez Oskara Kolberga [Lubelskie, tom II]). „Cudowne Źrebię.” jest efektem poszukiwań znaczeń i badania archetypów w kulturze symbolicznej regionu Lubelskiego oraz próby przełożenia ich na język ciała w archetypach i symbolach.Językiem współczesnego teatru, tańca i muzyki przestawiany jest świat, który w XIX wieku tworzył polską kulturę. Dzięki metaforom spektakl pozwala odbiorcy zgłębić to, co wydaje się być obecnie zapomniane. Przedstawiony fragment rzeczywistości ukazuje tragizm samotności, niemożność porozumienia się.

Reżyseria: Joanna Belzyt (na podstawie przypowieści ludowej „Cudowne Źrebię.”)

Choreografia i kostiumy: Joanna Belzyt, Aleksandra Bidzińska

Muzyka: Maciek Krawczyk

występują: Joanna Belzyt, Aleksandra Bidzińska, Michał Śliwa

 

Za opracowanie powyższego tekstu oraz organizację samego wydarzenia dziękujemy Annie Kapuście.

Korzystanie ze strony internetowej www.krzemieniec.com oznacza akceptację warunków zawartych w polityce prywatności. W szczególnosci dotyczy to akceptacji przetwarzania i przechowywania danych osobowych zebranych za pomocą niniejszej Strony a wykorzystywanych w celach marketingowych i handlowych. Na tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych, profilowania reklam i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www. Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

W przypadku braku akceptacji na powyższe (i zawarte w Polityce prywatności) zapisy, prosimy o niekorzystanie z tej Strony i natychmiastowe jej opuszczenie.

Przyjąłem do wiadomości i zgadzam się